logo
image 01
image 02
image 03
solgt
Drejet 1C, Spodsbjerg, 5900 Rudkøbing
Stråtækt fritidsidyl i første række til vandet

Der er bestemt ikke noget at sige til, at dette charmerende, stråtækte fritidshus har været i samme families eje igennem generationer. Her er nemlig en fantastisk atmosfære både inden døre og på den store grund, der omgiver bindingsværksejendommen.

Som en ekstra bonus ligger huset i første række til stranden ved Gammel Spodsbjerg. Fra en del af grunden er der endda en skøn udsigt over Langelandsbælt, så herfra kan I følge med i livet på vandet. Værd at fremhæve om grunden er også den flot opvoksede randbeplantning, der sikrer jer ganske ugenerede rammer om udelivet.

Fritidshuset matcher til fulde sin attraktive beliggenhed, og det har prydet den kystnære adresse lige siden 1765. Huset er opdelt i to lejligheder, så I får god plads til at invitere både venner og familie med, ligesom her er potentiale for udlejning.

Lyder de idylliske rammer om ferie- og fritidsstunderne som noget for jer? Så tøv ikke med at kontakte os og høre nærmere.

Jeanette Dubourg
Indehaver, Ejendomsmægler, Valuar MDE
Nyeste
Skriv dig op i vores køberkartotek og lad os hjælpe dig med at finde drømmeboligen
Kom forrest i køen til nye og spændende boliger, der sættes til salg. Det kan jo være, at det måske er lige netop din drømmebolig som snart bliver sat til salg. Vi udbyder alle typer af boliger, alt fra villaer til ejerlejligheder og sommerhuse. Så gå ikke glip af gode spændende tilbud.